Nachádzate sa tu

Farbiace pásky

Predávame viac, ako 300 rôznych druhov, typov a rozmerov farbiacich pások pre termotransférové tlačiarne etikiet a dodávame termocitlivé médiá - samolepiace etikety, papiere - pre tlačiarne direct thermal. Predávame materiál najvyššej kvality - vedeli ste, že kvalitné ribóny môžu výrazne zvýšiť životnosť tlačovej hlavy tlačiarne?

Kvalitná farbiaca páska pre TTR tlačiareň je ako vysokovýkonný olej alebo palivo pre motor vozidla: znižuje opotrebovanie a tým zvýši životnosť a spoľahlivosť hlavy. Opotrebovanie hlavy povrchom pásky sa minimalizuje kvôli ultrajemnému povrchu pásky a farbiacej látky. Pásky Toshiba Tec a Sony zaručujú najvyššiu kvalitu, ktorú dnes dostanete na trhu.

Existuje veľmi veľa typov a variácií ribbónov (samotná Toshiba dodáva viac ako 90), preto ku každej objednávke pristupujeme osobitne.

Pre výber vhodnej pásky je potrebné vedieť tieto parametre:

- typ tlačiarne, v ktorej sa páska bude používať
- šírka materiálu/médie, na ktorú sa bude tlačiť
- materiál médie (etikiet) – papier, plast, fólia, textil, atď.

V prípade konkrétneho záujmu kontaktujte nás.

 

Všeobecné informácie o technológii TTR, DT a farbiacich páskach

Tlač s technológiou tepelných hláv môžeme rozdeliť na dve skupiny:

  1. Tlač na termocitlivý materiál – teda tlač typu direct thermal (DT). V tomto prípade samotný koncový materiál (etiketa, samolepiaci štítok alebo papier) je vyrobený z materiálu, ktorého farba sa mení pod vplyvom tepla. Výhodou tejto technológie je že nie je potrebné zaobstarať aj farbiace pásky. Nevýhoda je však cena týchto materiálov, nestálofarebnosť a limitované použitie (či už ide o časový interval alebo prostredie, v ktorom sa používa). Využíva sa len obmedzene.
  2. Tlač na termorezistentný materiál – teda na materiál, ktorý je odolný teplote tlače. Táto tlač sa nazýva thermo transfer (TTR). Pre tlač na termorezistentné materiály sa použivajú tzv. farbiace pásky, ribóny (známe aj ako TTR pásky, termotransferové fólie, termotransferové pásky). Farbiacu látku v tomto prípade nesie samotná farbiaca páska. Nevýhodou tejto technológie je nevyhnutné zaobstarávanie a/alebo skladovanie pások, zložitejšia mechanika tlačiarne a väčšie množstvo odpadu (použité rolky pásiek). Výhodou je vynikajúca kvalita tlače a časová stálosť potlače. Prevažna čašť tlače etikiet využíva práve tento spôsob potlače.

Ribbony použité k tlači - pásky známe ako aj TTR pásky, termotransferové fólie, atď.

Pre tlač dobrej kvality je veľmi dôležitý výber tohto materiálu.

Náš sortiment pozostáva z fabiacich pások pre tlač na matný a lesklý papier, plastových fólií, pre tlačiarne flat a near-edge, atď., a to v rôznych rozmeroch, návinoch, dutinkách a farbách.

Pásky rozdeľujeme do troch hlavných podkategórií podľa materiálu farbiacej látky:

  • WAX (vosk)
  • RESIN (živica)
  • WAX-RESIN (vosk-živica)

Voskové pásky (WAX) sa zvyčajne používajú pre papierové štítky, charakteriujú ich menšie teploty tlačovej hlavy a vysoká rýchlosť tlače.

Pásky vyrobené na báze živice (RESIN) sú odolné aj proti extrémnym mechanickým vplyvom, chemickým látkam, rozpúšťadlám. Najlepšie pracujú na syntetických materiáloch (PP, PE, PET, atď). Rýchlosť tlače je nižšia a hlavy pracujú pri vyšších teplotách.

Kombinácia vosk-živica (pásky WAX-RESIN) v sebe spája výhody predošlých dvoch typov, a sú odporúčané a pri tlači najmä na papier a pre etikety pre extrémne zaťaženie.

 

Farbiace pásky
Farbiace pásky
Farbiace pásky
Farbiace pásky
Farbiace pásky